DROGOWSKAZ – ODNALEŹĆ SIEBIE, ODCINEK 1 pt.: „Psychiatria Środowiskowa”

DROGOWSKAZ - PSYCHIATRIA ŚRODOWISKOWA
DROGOWSKAZ – ODNALEŹĆ SIEBIE
LINK do FILMU
https://youtu.be/fofXaQ5CMuo
 
Przekazujemy w Państwa ręce pierwszy odcinek z cyklu 11 filmów skierowanych do Każdego Członka społeczeństwa. W szczególny jednak sposób zachęcamy do zapoznania się z naszym filmowym przekazem osoby, których dotknął kryzys psychiczny /w tym osoby z niepełnosprawnością psychiczną/ oraz ich rodziny i ich bliskich.
Pragniemy Państwu przybliżyć tematykę opieki i terapii, jaką oferuje Psychiatryczna Opieka Środowiskowa, czyli możliwości pokonywania kryzysu w środowisku życia osoby doświadczonej chorobą.
 
Przedstawimy Państwu różne ośrodki oraz formy terapeutyczne i wsparciowe, wykorzystywane w kształtowaniu i wzmacnianiu samodzielności zdrowotnej, życiowej, a także społecznej, która pojawiła się w skutek chroby /niepełnosprawności/.
 
Osoby poszukujące rozwiązań pozwalających na poprawę jakości ich życia lub życia ich bliskich zapraszamy do obejrzenia filmów przygotowanych przez Lubelskie Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Psychicznego.
 
ODCINEK PIERWSZY
PSYCHIATRIA ŚRODOWISKOWA
 
Każdy z nas narażony jest w swoim życiu na wyczerpanie lub utratę sił psychicznych, zaburzenia nastroju lub chorobę psychiczną.
 
Pragniemy więc poprzez publikację tego odcinaka wprowadzić naszych Słuchaczy w istotę uzyskania pomocy w ramach psychiatrycznej opieki środowiskowej.
 
Psychiatria środowiskowa stanowi cały system opieki terapeutycznej, prowadzonej w środowisku życia osoby w kryzysie psychicznym, oparty na relacjach terapeutycznych pacjent – rodzina – zespół terapeutyczny /jeden lub więcej terapeutów/, dba o relacje i ciągłość opieki, o współpracę ośrodków sprawujących opiekę nad daną osobą.
 
Nakreślimy Państwu, od kogo możecie uzyskać omawianą pomoc, gdzie się udać i z kim rozmawiać, by uzyskać adekwatne wsparcie.
 
 
Zapraszamy do obejrzenia filmu.
LINK do FILMU
https://youtu.be/fofXaQ5CMuo
 
 
Produkcja jest finansowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych