Do Wszystkich zainteresowanych losem Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego

WZORY TRANSPARENTÓW:

czacha2 (1)

Psychiatria2

Szanowni Państwo

Procedowana ustawa o zdrowiu publicznym likwiduje w obecnej formule i obecnej randze Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego.

Dla naszych Uczestników, Pacjentów i Całego Środowiska jest to rozwiązanie niekorzystne mogące spowodować całkowite zatrzymanie i tak wolno postępującej i okupionej wielkim wysiłkiem (całego środowiska we współpracy z  Administracją Rządową i Samorządami) reformy leczenia i pomocy osobom z problemami zdrowia psychicznego.

Ustawa jest przed drugim czytaniem więc jest jeszcze szansa na zmianę. Coraz większa część Posłów deklaruje opowiedzenie się za uratowaniem NPOZP. Potrzebują od nas – środowiska doświadczonych, rodzin, profesjonalistów jednoznacznego wspólnego stanowiska i czytelnego sygnału.

Pokażmy, że jesteśmy razem i mówimy jednym głosem  podczas wręczenia Wojewodom petycji o pomoc w obronie NPOZP w dniu 3 września o godz. 12:00 przed Urzedami Wojwódzkimi w całym kraju.

W Krakowie spotkanie 11:50 przed Urzedem Wojewódzkim ul. Basztowa 22

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatora: Stowarzyszenie Rodzin Zdrowie Psychiczne

W miarę możliwości prosimy o zrobienie transparentów – wzory do wykorzystania w załącznikach

W linku poniżej świetnie opracowana przez Pana Dariusza Barana historia procedowania ustawy o zdrowiu publicznym i opis działań ratujących NPOZP – zapraszamy dolektury.

 

http://psychiatriasrodowiskowa.weebly.com/ratowanie-npozp.html


Mariusz Panek i Beata Walter- Fundacja Leonardo