DZIŚ !!! 28.09.2015 ostatni dzień składania pytań do parlamentarzystów WAŻNE

Witam Państwa,

Mamy na dziś – 28.09.2015  – kolejne działanie wymagające naszej szybkiej gotowości. Dziś ostatni dzień, w którym możemy przekazać nasze zapytania do parlamentarzystów, przesyłając je do naszego Partnera Stowarzyszenia 61.

To kolejne ważne działanie skierowane na realizację NPOZP i równie ważny jest Państwa kreatywny w nim udział.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi informacjami, a w przypadku chęci zadania pytań w temacie NPOZP parlamentarzystom, proszę o zapoznanie się z poniższymi kwestionariuszami i zamieszczenie pytań wartych postawienia przed zbliżającymi wyborami. Ważne byśmy wiedzieli na kogo głosować, kto jakie ma zamiary wobec naszych działań….

LINK DO KWESTIONARIUSZA : KWESTIONARIUSZ_2015_MamPrawoWiedziec

Prosze o przesyłanie informacji na adres:

anna.scislowska@art61.pl

Do wczoraj wpłynęło jedno bardzo ważne pytanie o monitorowanie realizacji NPOZP, gdyż uchwalona pospiesznie ustawa o zdrowiu publicznym dokonała ingerencji w NPOZP usuwając z niego odpowiedzialność ministerstwa zdrowia i obowiązek składania radzie ministrów rocznych raportów z poziomu realizacji NPOZP. Taki wybieg prawny dokonany przez Ministerstwo zdrowia pozwoli na jeszcze skuteczniejsze ukrywanie zaniedbań w obszarze dbania o tych obywateli, którzy sami nie upomną się o siebie – naszych podopiecznych.

 

OTO NASZE PYTANIE:

W imieniu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej oraz PORZUMIENIA na rzecz realizacji Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego zapytuję:

 „Czy jest Pani/Pan za zmianą ustawy o ochronie zdrowia psychicznego w dwóch kwestiach –dopisania odpowiedzialności ministra zdrowia za jej realizację i wpisania konkretnych środków finansowych z budżetu państwa na realizację Narodowego Programu Zdrowia Psychicznego?”

Na zakończenie informacja od Stowarzyszenia 61:

„Prosimy o przesyłanie ostatnich uwag do poniedziałku (28.09) do wieczora… we wtorek planujemy przesłać ankietę do kandydatów.

Proszę też o informację czy życzą sobie Państwo być podpisani jako konsultanci kwestionariusza? Proszę też o przesłanie logotypów, które chcieliby Państwo załączyć jako współautorzy kwestionariusza.”

Prosimy o śmiałe zadawanie ważnych pytań – to właśnie teraz jest na to czas!!!